Diaľková plavkyňa Becková získala na ME zlato na 10 km

12.06.2024 Celý región

Belehrad 12. júna (TASR) - Nemecká plavkyňa Leonie Becková získala zlato na ME v Belehrade v disciplíne diaľkové plávanie. Na trati dlhej 10 km dosiahla čas 2:00:54,8 h. Druhá do cieľa doplávala Talianka Barbara Pozzobonová, ktorá na víťazku stratila 0,1 sekundy. Najlepšiu trojicu uzavrela jej krajanka Giulia Gabbrielleschiová (+ 3,7 s). Slovenská reprezentantka Hana Krasnohorská obsadila 26. priečku s mankom 24:23,5 minúty na víťazku.

Medzi mužmi v tejto disciplíne triumfoval Talian Gregorio Paltrinieri, ktorý dosiahol čas 1:49:19,6 h. Strieborný skončil Francúz Marc-Antoine Olivier (+ 21,4 s). Bronz si vybojoval David Betlehem z Maďarska, ktorý stratil na víťaza 21,6. Slovenský plavec Richard Urban sa umiestnil na 29. mieste (+ 23:19,5 min).